Bodrum Gündoğan’ın En Güzel Manzarasına Taşının !!!!

Bodrum Gündoğan’ın En Güzel Manzarasına Taşının !!!!

250,000 $

Genel Bilgi

Gündoğan Hakkında Bilgi

Eski adı “güneşin doğuşu” olan Farilya olan Bodrum merkezine 25 km uzaklıktaki Gündoğan, tarihi beldesi ve sahili ile son yılların gözde tatil merkezlerinden biridir.
Gündoğan sahili boydan boya kumsal, pırıl pırıl deniziyle, yeşilliklerle bezeli bir balıkçı yerleşimidir.
Balıkçıların ve yatların demirledigi balıkçı barınağı sahile renk katar. Son yıllarda yazlıkçılar köyün çevresine de akın etmiş olmasına rağmen beldenin zeytin, mandalina, muz, nar ve çam ağaçlarıyla çevrili evlerine dokunulamamıştır.
Eski ve yeni sahipleri korudular bu dokuyu. Yaz ayları günün her saati esen rüzgar ferahlık katıyor burada yaşayanlara, ya da tatilini geçirenlere. Rüzgar bol olunca sörf meraklıları da akın ediyor. Günüyse eğer Gündoğan pazarına uğranmalıdır.
Kilim, yolluk, hasır ve vazoculuk yöreye özgü el sanatlarından. Üstelik yarımadanın diğer yerlerine göre ucuz sayılır. Beldenin biraz yukarılarında ilginç kaya şekillerinin de izlenebildiği kayalık – volkanik alanda kaya mezarları gizlenmiştir.
Gün batarken manzarasına doyum olmuyor Gündoğan’ın. Akşamı burada geçirmek isteyenler sahildeki balıkçı lokantalarına akın etmektedir. Her zevke, her keseye uygun restoran ve kafe bulunuyor.
Tekne turu ve Apostol Adası gezisi Gündoğan’da Günübirlik tekne turlarına katılabileceğiniz gibi, tekneyle 15 dakika uzaklıktaki adasına gidilebilir.
Bodrum Milas Havaalanına 48 km uzaklıktadır.

İlan Video

Bu İlanı Paylaş

Share